Končící hejtman Jiří Čunek nakoupil po volbách pozemky na novou nemocnici za 42 milionů

Vizualizace: Zlínský kraj

ZLÍN – Jen pár dní po prohraných krajských volbách podepsal hejtman Jiří Čunek smlouvu o nákupu pozemků pro výstavbu nové nemocnice ve Zlíně. Projekt za 8 miliard korun přitom nová koalice odmítá. Upozornily na to Hospodářské noviny.

Nákup pozemků za 42 milionů odhalil výpis z registru smluv, patřit měly zlínské farnosti. K podepsání smlouvy podle Hospodářských novin došlo čtyři dny po prohraných volbách, tedy den poté, co nově vzniklá koalice v čele s ANO a Piráty podepsala memorandum o spolupráci.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lidovecký lídr za tento krok schytal ostrou kritiku opozice. „V první moment jsem byla naprosto šokovaná zjištěním, že pan hejtman nepočkal, aby o budoucnosti nemocnice rozhodla až nová koalice na základě odborných dat. Teď budeme muset nejprve řešit problémy, které zde pan Čunek zanechal a až poté se budeme moct soustředit na další záležitosti. Vzhledem k tomu, že úkolem nového vedení kraje bude v první řádě řešit situaci koronanirové epidemie, považuji to za políček nově vznikající koalici,” sdělila budoucí pirátská náměstkyně Hana Ančincová.

Svůj názor vyjádřil i místostarosta Kroměříže a krajský předseda Pirátů Vratislav Krejčíř. „Já osobně považuji jednání hejtmana za velmi nezodpovědné, nemorální a hlavně egoistické. Pan hejtman si potřeboval prosadit své a šel přes mrtvoly, jde vidět, že mu opravdu na našem kraji nezáleží,” dodal Vratislav Krejčíř.

Hejtman pro MF Dnes uvedl, že neměl na výběr. „Právně je to tak, že jsem ty smlouvy podepsat musel, protože krajské zastupitelstvo rozhodlo, že je máme uzavřít. Jinou možnost jsem neměl. Kdybych to neudělal, mohl by mne někdo žalovat, protože jsem povinen naplňovat usnesení zastupitelstva,“ hájil se Jiří Čunek.