Město pomáhá rozvážkovým službám, dovolí jim vjet do více podoblastí v centru

Ilustrační foto.

BRNO – V běžném režimu můžou rozvážkové služby pouze do podoblastí Jezuitská, Měnínská a Bašty. Kvůli aktuálnímu stavu ohledně koronaviru si nyní mohou zažádat o vjezd do podoblastí Zelný trh a Rašínova. Lépe se tak dostanou k podnikům, které jsou nyní na rozvozu jídel závislé.

„Chceme tímto rychlým krokem pomoci provozovatelům restaurací a bister, kteří se v této době rozhodnou zachovat provoz kuchyně. Rozvážkové služby umožní, aby mohli nadále zůstat v kontaktu se svými zákazníky a nezůstali závislí jen na lidech, kteří si přijdou pro jídlo do okénka,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Povolení k vjezdu do nových podoblastí bude rozvážkovým službám vydáno na období uzavřených restaurací. Zájemci si můžou zažádat přes emailovou adresu parkovanivbrne@brno.cz, oprávnění nebude zahrnovat podoblast Pěší zóna, tedy Masarykovu, náměstí Svobody nebo Českou. Vjezd do podoblasti Zelný trh je umožněn přes Šilingrovo náměstí a ulici Biskupskou, výjezd je pak ulicí Radnickou a Panskou. Vjezd do podoblasti Rašínova je přes Moravské náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.