Hasiči večer stavěli protipovodňové hráze na Moravě u Lanžhota

BŘECLAV, JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Také ve čtvrtek pokračovali hasiči v odstraňování následků vytrvalého deště v Jihomoravském kraji. Za čtvrtek evidovali 24 zásahů. Ještě večer řešili komplikace v Lanžhotě, kde hrozila přelitím řeka Morava.

Nejčastěji zasahovaly jednotky na Břeclavsku (8-krát) a Blanensku (7-krát). Ve většině případů se jednalo o čerpání vody. Na základě informací povodňové komise vyrazili hasiči po 17. hodině k řece Moravě nedaleko Lanžhota. K události bylo povoláno 6 hasičských jednotek. „Hladina řeky se přiblížila k vrcholu hráze. Zbývaly asi 4 centimetry k jejímu přelití a možnému poškození. Hasiči proto vystavěli 120 metrů mobilních protipovodňových zábran a hráz zvýšili uložením 500 pytlů s pískem. Akce na místě skončila ve 21.35 hodin. Hasiči však nadále místo monitorují,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.