Jihočeský kraj povede Martin Kuba. Lídři podepsali koaliční smlouvu

Martin Kuba z ODS a Ivana Stráská z ČSSD při podpisu koaliční smlouvy (zdroj kraj-jihocesky.cz)

JIHOČESKÝ KRAJ – Společným podpisem stvrdili zástupci ODS, KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy), ČSSD a hnutí Jihočeši 2012 složení nové vládnoucí koalice Jihočeského kraje. Stalo se tak v pátek 16. října v půl třetí odpoledne v prostorách českobudějovického výstaviště.

Koalice bude mít v pětapadesátičlenném krajském zastupitelstvu 29 hlasů. ODS získala ve volbách 12 křesel, KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy) sedm, ČSSD šest a hnutí Jihočeši 2012 čtyři křesla. V krajské radě bude podle koaliční smlouvy zasedat po třech zástupcích z ODS, ČSSD a KDU-ČSL s TOP 09 (Společně pro jižní Čechy), hnutí Jihočeši 2012 budou mít dvě místa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Novým hejtmanem se stane Martin Kuba z ODS, jeho prvním náměstkem František Talíř za KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy), dalšími náměstky pak budou: Tomáš Hajdušek a Lucie Kozlová oba z ODS, Pavel Klíma za KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy), Antonín Krák z ČSSD a Pavel Hroch z hnutí Jihočeši 2012. Neuvolněnými radními se stanou Miroslav Joch a Olga Bastlová, oba z ČSSD a Jan Bartošek za KDU-ČSL+TOP 09 (Společně pro jižní Čechy) a Jiří Fišer z hnutí Jihočeši 2012.

Tomáš Hajdušek z ODS bude pozici náměstka hejtmana vykovávat jako neuvolněnou funkci.

Tisková zpráva