Kvůli uzavírce Hlinecké v Budějovicích bude odkloněna jedna z linek MHD

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Cestujícím městské hromadné dopravy v krajské metropoli se o víkendu zkomplikuje jízda autobusem. Z důvodu úplné uzavírky Hlinecké ulice totiž dojde k odklonu linky číslo šest. Zavedena bude náhradní kyvadlová doprava ve Vrbenské ulici.

Odklon linky číslo 6 je naplánován od čtvrté hodiny ranní soboty 17. října do neděle 18. října 23:50 hodin. Po dobu trvání tohoto opatření budou bez náhrady zrušeny zastávky Hraniční (obousměrně) a Kovárna (směr Dobrá Voda).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Abychom zajistili i nadále obsluhu ulice Vrbenské v celé její délce, domluvili jsme se s dopravním podnikem na kyvadlové dopravě alespoň k Nádraží. Tím zajistíme návaznost na další spoje a plnění veřejné služby jak pro občany dotčené lokality, tak pro zaměstnance místních firem,“ přiblížil řešení náměstek primátora Viktor Lavička.

Linka číslo 6 bude obousměrně vedena odklonem Dobrovodskou ulicí, na objízdné trase bude v obou směrech obsluhovat náhradní zastávky Pod Lékárnou a Pětidomí. Obslužnost Vrbenské ulice bude zajištěna obousměrnou náhradní kyvadlovou dopravou v trase Nádraží Pekárny. V zastávce Nádraží bude v odjezdových časech linky číslo 6 zajištěn přestup mezi touto kyvadlovou dopravou a standardní linkou číslo 6.