Mladík chtěl skončit se životem. Na místě zasahovali dopravní policisté

ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Policistům se podařilo zachránit mladého muže, který byl rozhodnut spáchat sebevraždu. Po delším rozhovoru se jim ho podařilo přesvědčit, aby si to rozmyslel. Sedmadvacetiletý muž skončil v péči záchranářů a nyní ho čeká psychiatrické vyšetření.

Policisté na tísňové lince dostali ve středu 14. října o půl čtvrté odpoledne informaci, že se na mostě nad 146. km dálnice D1 pohybuje neznámý muž. Podle telefonického sdělení stál muž za zábradlím a vypadal, že se chystá skočit dolů. Na místo okamžitě vyrazila nejbližší policejní hlídka. „V době příjezdu policistů se muž pohyboval za svodidlem vedle zábradlí a ve chvíli, kdy je spatřil, začal zrychlovat. Zastavil se na železné plošině, kde si sednul na okraj zábradlí. Policisté s ním začali komunikovat, na což on zpočátku vůbec nereagoval,“ sdělila mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Policisté se i přesto snažili získat jeho pozornost, až se muž nakonec zapojil do rozhovoru. Přiznal, že se nachází v těžké situaci a skočit dolů je pro něj jediným řešením. Zároveň se však posouval dál a připravoval se ke skoku. Jen trpělivý rozhovor policistů a jejich empatie a takt jej nakonec dokázaly přesvědčit, aby si vše rozmyslel a vrátil se zpět za zábradlí. Odtud jej pak policisté převedli do služebního auta, kde s ním počkali na příjezd záchranky.