Namol opilý řidič nedokázal dobrzdit před stojícím policejním autem

MOHENICKO – Všímavý řidič upozornil včera policisty na řidiče, který znatelně kličkoval po silnici na Mohelnicku. Policisté najeli do přehledného úseku silnice a čekali na podezřelého řidiče. Ten však ani nedokázal bezpečně zastavit před stojícím policejním autem. Po provedené dechové zkoušce se ihned vyjasnil důvod.

Včera o půl třetí odpoledne řidič BMW na Mohelnicku evidentně nezvládal jízdu ve svém jízdním pruhu a ohrožoval ostatní řidiče. „Řidič jedoucí za ním zalarmoval policisty a navedl je do míst, kde by mohli tento vůz zkontrolovat,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Policisté najeli do přehledného úseku mezi Stavenicemi a Mohelnicí. Čtyřiapadesátiletý řidič s BMW včas nereagoval a nedokázal zastavit před stojícím policejním autem se svítícím nápisem „Stop“, které navíc blikalo. Proč řidič tak špatně reagoval, bylo jasné hned po provedené dechové zkoušce. Přístroj u něj naměřil téměř 3 promile alkoholu v dechu. Při nehodě se nikdo nezranil, vznikla hmotná škoda 15 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .