VIDEO: Fakultní nemocnice v Olomouci zajistí dostatek lůžek pro covid pacienty

OLOMOUC – Fakultní nemocnice (FN) v Olomouci je schopna pro pacienty s onemocněním covid–19 zajistit až 200 standardních lůžek a přes 50 intenzivních lůžek. Ve videu, které reaguje na současnou situaci, to řekl ředitel nemocnice Roman Havlík. Současně od příštího týdne nemocnice omezí neakutní péči, aby byl zajištěn také dostatek personálu.

Podle Havlíka bylo v pátek v Olomouckém kraji hospitalizováno s touto nemocí 205 pacientů, 37 z nich vyžadovalo intenzivní péči. Z toho v olomoucké Fakultní nemocnici bylo hospitalizováno 39 pacientů, z nich 12 na jednotce intenzivní péče. V současné době jsou pro tyto pacienty v nemocnici vyhrazeny čtyři standardní covid oddělení, to znamená 60 lůžek a dvě jednotky intenzivní péče, na kterých je k dispozici 18 lůžek. Nemocnice v příštím týdnu plánuje přestěhovat některá oddělení, a tím získá celkově 200 lůžek pro covid pozitivní pacienty, přes dalších 50 lůžek vytvoří pro pacienty, kteří potřebují intenzivní péči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Havlík ve videu dále hovoří o nutnosti mít k dispozici dostatek personálu pro péči o covid pacienty a současně pro akutní péči u dalších oborů. Momentálně je s tímto onemocněním v izolaci 152 zaměstnanců nemocnice. V příštím týdnu bude omezen provoz nemocnice pouze na akutní a neodkladné výkony. Personál, který nebude potřeba pro zajištění akutní péče, bude postupně zaškolován, aby byl schopen pracovat na covid jednotkách. Tato transformace se postupně dotkne všech pracovišť nemocnice a každého zaměstnance. „Nemám žádné obavy, že bychom toto nezvládli,“ ujistil v závěru videa Havlík.

Na celé video se můžete podívat pod článkem.