České dráhy i Leo Express omezily v Pardubickém kraji kvůli koronaviru své spoje

PARDUBICKÝ KRAJ – Vyhlášení nouzového stavu a další vládní nařízení kvůli zhoršení epidemiologické situace si vyžádaly omezení železniční dopravy v kraji. Od dnešního dne, tedy pondělí 19. října, omezila vlakové spoje kromě národního dopravce České dráhy také společnost Leo Express.

V případě Českých drah se v kraji jedná o přibližně 11 procent spojů, u Leo Expressu přibližně 19 procent. Jde zejména o redukci školních, turistických nebo posilových spojů. Opatření se dotýká také zrušení jízd parních vlaků dne 28. října a 17. listopadu.

„Je jasné, že v případě omezování železniční dopravy se bude redukce spojů týkat obou dopravců. S oběma jsme v úzkém kontaktu a vše řešíme tak, aby byla co nejméně omezena dopravní obslužnost lidí do zaměstnání. Proto se primárně jedná o školní, turistické či posilové spoje. V případě společnosti Leo Express jsme na redukci o přibližně 19 procent,“ uvedl náměstek hejtmana Michal Kortyš s tím, že kromě redukce vlaků budou upraveny provozní doby pokladen, některé budou na dobu platnosti omezení dokonce uzavřeny.

Spoje Českých drah najdete ZDE, jízdní řády vlaků Leo Express ZDE.

Opatření se bohužel dotknou také oblíbených jízd historických vlaků z České Třebové do Hanušovic. „V letošním roce jsme kvůli první vlně zahájili provoz parních vlaků až na počátku srpna s tím, že využijeme dvou státních svátků v říjnu a listopadu. Bohužel tyto jízdy jsou nyní také zrušené, a to především kvůli tomu, že při obdobném zájmu, jaký byl v létě, bychom nebyli schopni garantovat potřebnou bezpečnost,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Foto: Martin Netolický a Tomáš Branda