Českobudějovická nemocnice navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s Covid-19

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nemocnice v krajském městě začíná navyšovat rezervní kapacity pro nemocné s Covid-19. Pacienti, u kterých to bude medicínsky bezpečné, se tak nemusí dočkat své plánované hospitalizace. Opatření bude platné pravděpodobně až do poloviny listopadu.

Od středy 21. října přistupuje českobudějovická nemocnice k odložení veškerých hospitalizací, u kterých je to z medicínského hlediska možné, a to do 13. listopadu. Cílem tohoto opatření je dále navýšit rezervní kapacitu pro nemocné s Covid-19. Ambulantní péče se toto opatření nyní netýká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„O odložení konkrétních typů výkonů rozhoduje vždy primář oddělení. Opatření se netýká léčby akutních onemocnění a onemocnění, jejichž odklad by mohl vést k poškození zdraví pacientů, například onkologická léčba. Pacienty, jejichž zákrok byl odložen, vyrozumí telefonicky či emailem personál naší nemocnice,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Ten také zároveň uvedl, že od pondělí 19. října také uzavřeli druhé výdejní místo Lékárny pro veřejnost v ulici L. B. Schneidera. „Děkuji zaměstnancům všech profesí, a ještě více těm, kteří se aktivně podílejí na zvládnutí covidové situace,“ dodal na závěr Šnorek.