Kriminalisté pátrají po třech útěkářích z diagnostického ústavu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí kriminalisté pátrají po třech nezletilých svěřencích Dětského diagnostického ústavu Homole. Ti utekli ze společné vycházky v krajském městě a doposud o sobě nepodali zprávu. Policie se nyní obrací s prosbou o pomoc na veřejnost.

V neděli 18. října 2020 utekli ze společné vycházky v lesoparku Stromovka v Českých Budějovicích. „Jedná se o dva chlapce a jednu dívku. Doposud o sobě nepodali žádnou zprávu. Ani jeden z nich nemá u sebe mobilní telefon či finanční hotovost. Navíc se jedná o opakované útěkáře,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Popis nezletilých

Pohlotko Patrik, narozen v roce 2007
popis: výška 160 centimetrů, střední postavy, barva vlasů a očí černá, vlasy krátké, na sobě měl oblečené tmavě zelené tepláky, modrou bundu a černé plátěné boty.

Pohlotko Patrik (zdroj Policie ČR)

Ferenc Michal, narozen v roce 2007
popis: výška 160 centimetrů, hubená postava, černé oči, hnědé krátké vlasy, na sobě měl oblečené černé tepláky, černou bundu, černé boty značky Nike a černou kšiltovku.

Ferenc Michal (zdroj Policie ČR)

Vošická Tereza, narozena v roce 2007
popis: výška 160 až 165 centimetrů, hubená postava, hnědá barva očí, odbarvené středně dlouhé vlasy, na sobě měla oblečeny černé kalhoty, černé triko, krátkou černou prošívanou bundu a červené botasky.

Vošická Tereza (zdroj Policie ČR)

Pokud máte o těchto pohřešovaných útěkářích jakékoliv informace, kontaktujte policisty. „Informace můžete poskytnout buď na telefonním čísle 727 936 837 nebo přímo na lince 158,“ uzavřela policejní mluvčí.