Mladík kradl kola v celém kraji. Hrozí mu až osm let vězení

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBORSKO – V závěru minulého týdne se soběslavským policistům podařilo zadržet zloděje jízdních kol. Ten se činil a v celém kraji ukradl kola za minimálně sedmdesát tisíc korun. Mladému muži nyní hrozí vězení.

Mladík ze Soběslavska jízdní kola kradl v Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a v Českých Budějovicích. „Jen za období uplynulého měsíce se policistům podařilo prokázat mu minimálně třináct odcizených jízdních kol, která nejčastěji kradl po překonání lankových zámků z volně přístupných míst, například u škol či nádraží,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Většinu kol se naštěstí podařilo dohledat a budou tak vrácena jejich majitelům. Na případu policisté i nadále pracují. Jak se jim zatím podařilo zjistit, mladík není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem. V minulosti byl již za podobné činy odsouzen.

„Některé z uvedených skutků navíc spáchal v době vyhlášení nouzového stavu. Z tohoto důvodu mu hrozí trest odnětím svobody v délce trvání od dvou do osmi let,“ dodal Doubek. O konkrétní výši trestu bude rozhodovat soud.