Mladík prokopl výlohu bistra, nadýchal skoro dvě promile

Zdroj: MP Brno

BRNO – Opilý mladík neměl včera v noci nic lepšího na práci, než prokopnout výlohu rychlého občerstvení. Vše naštěstí zachytily kamery, dopadení podezřelého byla jen otázka času.

Pracovnice dohledové centra si na kamerách všimla skupinky pěti osob, která se pohybovala po vylidněné pěší zóně. Když procházela kolem rychlého občerstvení, dvaadvacetiletý muž se najednou rozběhl a rozbil výlohu. Žena dál sledovala jeho pohyb a mezitím informovala městskou policii. „Díky rychlé reakci zaměstnankyně hlídka dostihla pětici jen o několik desítek metrů dál,“ řekla k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podezřelý popřel, že by se činu dopustil, i když kamerový záznam hovořil jinak. Všichni zúčastnění také tvrdili, že si nic nepamatují. To bylo nejspíš důsledkem toho, že před činem si mladík nejspíš něčeho přihnul. Nadýchal totiž 1,71 promile. Přivolaná republiková policie si případ převzala, vzhledem k předběžné škodě vyčíslené provozovatelem nebylo možné vyloučit trestný čin.