Na hladině Ostravice plavalo bezvládné ženské tělo

Foto: Pohled na zvýšenou hladinu řeky Ostravice směrem k místu nálezu ženy

OSTRAVA – V Ostravě probíhá vyšetřování případu utonutí ženy nezjištěné totožnosti, jejíž odhadovaný věk je okolo padesáti až šedesáti let. Její bezvládné tělo viděli plout v centru města Ostravy na hladině řeky Ostravice kolemjdoucí v sobotu 17. října dopoledne. Několik z nich zavolalo krátce po sobě záchranku a policii.

Podle policejní mluvčí Zlatuše Viačkové lidé ženu spatřili ve vodě na soutoku řek Ostravice a Lučiny za Slezskoostravským hradem. „Operátoři převzali prvotní informaci k události pět minut před půl desátou. Sanitka byla na místě během sedmi minut od přijetí výzvy k zásahu,“ řekl k případu mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že na místo současně vyjeli hasiči a policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Právě policisté ženu z vody vytáhli v krátkém čase na břeh řeky Ostravice poblíž lávky ve Slezské Ostravě. Byla zjevně podchlazená, v bezvědomí a bez známek života. Přes veškeré úsilí profesionálů se ji však nepodařilo zachránit a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt. Příčiny úmrtí ženy a její totožnost nyní vyšetřuje Policie České republiky.