Opava nabízí bezúročnou půjčku na výměnu kotlů

Ilustrační foto: T. Branda.

OPAVA – Městský program na podporu výměny kotlů stále běží. Město podpoří občany, kteří by rádi kotel vyměnili, ale nemají dostatek financí.

Město nabízí bezúročnou půjčku na výměnu kotlů. Půjčka má za cíl umožnit a zajistit zájemcům předfinancování výměny nevyhovujících kotlů na pevná paliva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„O půjčku může požádat osoba, které byla schválena žádost o kotlíkovou dotaci v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Moravskoslezského kraje a má již podepsanou smlouvu s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje,“ upřesňuje odbor životního prostředí.

Opavská radnice poskytne bezúročnou půjčku až ve výši 150 tisíc korun na plynové kondenzační kotle a až 200 tisíc korun na tepelné čerpadlo a kotel na biomasu.

O půjčku lze zažádat skrz elektronický formulář, pro případné dotazy je možno se obrátit na  Martina Škrabánka z města, a to telefonicky na 553 756 874 či na e-mailu: martin.skrabanek@opava-city.cz.