Opilá řidička nezvládla zatáčku. Auto několikrát převrátila na střechu

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Na Pelhřimovsku došlo v neděli 18. října odpoledne k dopravní nehodě. Silně podnapilá žena nezvládla řízení a skončila s autem v poli. Nyní jí hrozí pokuta a minimálně roční zákaz řízení.

Šestadvacetiletá řidička osobního vozu Toyota Aygo jela po silnici ve směru od Kletečné na Hněvkovice. Byla hodně opilá, takže jí řízení dělalo značné problémy. Osudnou se jí stal průjezd zatáčkou. „Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, zřejmě vlivem silné podnapilosti, nepřizpůsobila rychlost jízdy a vyjela do protisměru na pravou nezpevněnou krajnici, kde dostala smyk,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Následkem smyku vybočila řidička z cesty rovnou do rozbahněného pole, kde se jí podařilo auto několikrát převrátit na střechu. Sama se při nehodě zranila jen lehce.

Při dechové zkoušce naměřili policisté ženě 2,29 promile alkoholu. Na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na vozidle vznikla škoda 60 000 korun.