Opilec na záchytce napadl zdravotníky, skončil v poutech

Ilustrační foto.

BRNO – Hlídka našla ležet opilého muže v ulici Dornych, zavolala mu proto sanitku, která ho převezla na záchytnou stanici. Tam však opilec napadl zdravotnický personál a vulgárně urážel strážníky.

Uprostřed schodiště v ulici Dornych ležel třiačtyřicetiletý muž. Na hlídku nereagoval, byl podnapilý a přemisťoval se vrávoravou chůzí. Strážníci proto zavolali sanitku záchytné stanice, aby muže převezla na vystřízlivění a sami dělali doprovod. Po cestě se opilec choval klidně, jakmile ale přijeli na místo, nechtěl poslechnout pokyny personálu a pokusil se ho napadnout. „Strážníci ihned zakročili a muže spoutali,“ popisuje sled událostí tiskový mluvčí Pavel Šoba. Díky tomu přestal být agresivní, začal ale slovně urážet hlídku. Po vystřízlivění muže čeká předvolání ke správnímu orgánu, je podezřelý z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.