Ředitelství silnic a dálnic opravuje silnici I/52 během uzávěrky kvůli opravě mostu přes Nové Mlýny

zdroj: ŘSD JMK

BŘECLAV, BRNO-VENKOV – Ředitelství silnic a dálnic informovalo koncem týdne o vývoji oprav jednotlivých úseků na silnici I/52, při kterých využívá úplné uzavírky v rámci oprav mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny.

Opravy mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny na I/52 pokračují bez komplikací podle plánu a dokončení prací ještě v letošním roce podnik splní. O předchozím víkendu dokončili dělníci tři čtvrtiny betonáže svrchní desky mostu. Do konce týdne by chtěli v závislosti na počasí dokončit zbývající část.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opravy úseku Nová Ves – Pohořelice: V rámci oprav tohoto úseku 3,8 km v neděli dělníci dokončili první polovinu oprav. V půlce týdne práce přesunuli na druhou polovinu vozovky a zahájili frézování povrchu silnice I/52. Opravy za 52,21 milionů korun bez DPH budou hotové do konce října.

Hráz – Pohořelice: V rámci úplné uzavírky mostu přes VN Nové Mlýny se opravuje na silnici I/52 úsek 3,8 km z hráze směrem na Pohořelice. Aktuálně se dokončují opravy křižovatky Pasohlávky – Iváň. Předpokládá se, že bude o víkendu hotová a průjezdná všemi směry bez omezení. Záležet bude samozřejmě také na přízni počasí. O přesném termínu dokončení budeme včas informovat.

Bavory: Dalším úsekem, který se ještě plánuje opravit v rámci uzavírky, je úsek Bavory dlouhý 5,4 km, kde aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Podle toho, jak rychle se nám podaří zhotovitele vybrat, zahájíme práce. Minimálně polovinu oprav bychom chtěli zvládnout ještě letos. Záležet bude i na přízni počasí. Opravy povrchu silnice se týkají úseku v délce 5400 metrů. Výše investice činí 56 milionů bez DPH,“ uvedla Lucie Trubelíková z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Dále se chystá úprava stykové křižovatky z místní komunikace od obce Pasohlávky a Aqualandu Moravia. Půjde o zbudování „vnitřního levého odbočení“ a zřízení odbočovacích a připojovacích pruhů, vybudování nového sjezdu a přesun autobusové zastávky. Aktuálně probíhá výběr nejvhodnější nabídky. Doba realizace akce je plánována na 6 týdnů. „Rádi bychom vše stihli ještě letos. Záležet bude na průběhu výběrového řízení a také samozřejmě na přízni počasí,“ doplnila Trubelíková.