Rožnov nabízí potravinové balíčky pro seniory i lidi v karanténě

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Několik druhů balíčků se základními potravinami začal nabízet Rožnov pod Radhoštěm. Využít je mohou jak senioři, tak lidé s omezenou mobilitou nebo ti, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě a nemá se o ně kdo postarat.

Lidé, kteří by chtěli služby využít, mohou kontaktovat pracovníky města na emailu  pomocvnouzi@roznov.cz  nebo telefonicky na čísle 739 505 827 v čase 8 – 16 hodin každý pracovní den. Rozvoz bude zajišťovat Charita Valašské Meziříčí následující den po objednávce. „Máme připravený rozvoz potravinových balíčků a navazujeme tak na systém, který jsme již vyzkoušeli na jaře a osvědčil se. Aktuálně také nabízíme pomocnou ruku i občanům, kteří jsou v nařízené karanténě nebo izolaci,“ upřesnil místostarosta Jan Kučera.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lidé si budou moct zvolit mezi balíčkem typu A, který je za 80 korun a je v něm chléb s máslem nebo sýrem, ovocem a zeleninou. Druhý typ B za 150 korun obsahuje konzervu s masem či tuňákem, rýží či těstovinami, tvarohem nebo vejci a také zeleninou s ovocem. „V obou variantách budeme nabízet minimálně dvě varianty, aby si zájemci mohli volit, kdyby náhodou nějakou z potravin nejedli či měli na ni intoleranci. Případně mohu balíčky střídat pro vyšší pestrost stravy,“ upřesňuje místostarosta Jan Kučera.

Balíčky lze objednat na kontaktním pracovišti. „Všechny potravinové balíčky budou hygienicky zabalené. Snažíme se tím snížit kontakt na minimum,“ dodala místostarostka města Kristýna Kosová.

Při objednávce je potřeba uvést vybraný typ balíčku, jméno a příjmení, adresu, kam balíček doručit, rok narození, v případě objednávky e-mailem i telefonní kontakt. Objednávky balíčků budou městem evidovány a úhrada proběhne po ukončení nouzového stavu složenkou nebo převodem z účtu. Cílem je v těchto dnech minimalizovat kontakt s jinými lidmi, tedy třeba i kvůli placení.