VIDEO: Zátah pardubických celníků. Majitelka prodejny prý tušila, že jde o padělky luxusních značek

PARDUBICKO – Malý obchod s oděvy a doplňky na Pardubicku prodával padělané zboží luxusních značek. Celníci si počíhali na nový závoz a spadla klec! Majitelka krámku prý tušila, že jde o fejky, když za jejich dodávku zaplatila pouhých 20 tisíc korun, ale přesto je koupila.

Celníci prověřovali před několika dny obchod s oděvy, oděvními doplňky, parfémy a použitým textilem ve větší obci na Pardubicku. Vytipovali si jej ke kontrole, neboť při monitorování terénu narazili na podezřelý sortiment ve výloze. Sledovali krámek a okolí, aby zjistili pohyb a nabídku zboží. Kontrolní akci realizovali po sanitárním dnu. Předpokládali naskladnění nového zboží, což se také potvrdilo.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Na místě našli celkem několik desítek kusů triček, svetrů, mikin, kabelek, peněženek, dámského spodního prádla, obuv a kabát nápadně se podobající výrobkům luxusních značek. Pánská trika a spodní prádlo vypadaly jako zdařilé napodobeniny. „Svoji pozornost celníci upřeli také na osobní vozidlo, které sloužilo k návozu zboží. Po otevření kufru objevili několik pytlů taktéž s padělky oblečení. Cena stejného množství originálních výrobků se přiblížila částce půl milionu korun,“ upřesnil tiskový mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Václav Kánský.

„Tušila jsem, že zboží nebude pravé,“ vypověděla majitelka, která také uvedla, že za vše zaplatila kolem 20 tisíc korun. O tyto finanční prostředky přijde, neboť padělky budou s největší pravděpodobností zničeny.

„Při kontrolní činnosti během roku celníci odhalili také desítky kusů roušek pro děti s vyobrazením známých hraček. Neunikly jim také falzifikáty plastových pantoflí, šál, šátků, hraček, pracích prášků. Celková hodnota zadržených padělků v tomto roce přesahuje částku 10 milionů korun,“ dodal mluvčí Kánský.

Video a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj