Vlakové i autobusové spoje v Libereckém kraji omezily provoz

LIBERECKÝ KRAJ – Vyhlášení nouzového stavu a další nařízení z důvodu zhoršení epidemiologické situace si vyžádaly omezení vlakové a autobusové dopravy v kraji. Od soboty 17. října byly do odvolání zrušeny noční spoje v drážní dopravě. Jedná se zejména o čtyři páteřní spoje, které vyjížděly po půlnoci z Liberce do Desné, Semil, Hrádku nad Nisou a Frýdlantu. Ode dneška, tedy pondělí 19. října, začaly platit do odvolání prázdninové jízdní řády autobusů v dopravě příměstské.

„Zredukovat dopravu je logický krok vyplývající z aktuální situace, kdy jsou zavřeny školy, restaurace a kulturní podniky. Zejména v autobusové dopravě jsme se rozhodli omezit ty spoje, ve kterých jinak v běžném provozu jezdí žáci do škol. Proto zde přecházíme na prázdninový režim jízdních řádů. Noční autobusové i vlakové spoje se tolik nevyužívají z důvodu vládních restrikcí v kulturních a stravovacích zařízeních, tudíž i u nich dojde k omezení,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Na základě požadavku Královehradeckého kraje a Středočeského kraje je dále zrušen od pondělí 19. října provoz osobních vlaků v úseku Jičín – Turnov a Stará Paka – Lomnice nad Popelkou. Jedná se vždy o jeden pár spojů, který slouží výhradně pro školní dopravu. Na území Libereckého kraje jsou tyto osobní vlaky hrazeny z rozpočtu Libereckého kraje.

„Dopravce České dráhy nás dále informoval o dočasném omezení provozu víkendových spěšných vlaků Turnov–Jičín–Praha, které zajišťují v komerčním režimu na svoje podnikatelské riziko. Jedná se o turistické spoje. Ty zbývající objednávané Libereckým krajem byly v provozu pouze do konce září,“ dodal náměstek Sviták.

Další podrobné informace jsou uvedeny na stránkách IDOL. Konkrétní odkazy najdete: ZDE a ZDE.

Foto: IDOL a Liberecký kraj