Alkohol konzumovaný na veřejnosti, výtržnosti a útěk muže s temnou minulostí, zažila Praha 13

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Několik skupin podnapilých lidí a jeden muž, který navíc pokřikoval na kolemjdoucí ženy, to byl důvod oznámení na linku 156. Strážníci tedy přijeli na místo a začali zjednávat pořádek. Pokřikující muž však vzal nohy na ramena. Měl k tomu důvod.

Oznámení o podnapilých osobách, které konzumují alkohol na veřejnosti, jely hlídky prověřit do ulice Hábova v Praze 13,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci na místě skutečně nalezli několik skupinek mladých lidí, kteří se chovali velice hlučně díky alkoholu. Navíc tam byl i muž, který obtěžoval kolemjdoucí ženy, na které vulgárně pokřikoval.

Když uviděl strážníky, začal odcházet do prostoru stanice metra Stodůlky,“ doplnila mluvčí. Na zákonné výzvy k zastavení nereagoval. V jednu chvíli se zastavil a začal naoko v kapse hledat doklady, ale pak se rychle rozeběhl vestibulem stanice a pokusil se o útěk.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zabránili muži v útěku pomocí chvatů a hmatů. Muži to však nestačilo a dál se aktivně bránil a nespolupracoval. Proto musel dostat i pouta. Teprve na policejní služebně, kam byl následně předveden, vyšlo lustrací, že je na dvaačtyřicetiletého výtržníka vydán příkaz k zatčení.