FOTO: Silně opilá žena havarovala do stromu a s autem skončila na střeše

Silně opilá žena havarovala u Nová Bystřice (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradečtí dopravní policisté začali v pondělí trestní řízení s jednačtyřicetiletou ženou z Teplicka. Řídila totiž pod vlivem alkoholu a se svým vozidlem skončila nejprve narazila do stromu a poté skončila na střeše.

Žena podle informací policie v první polovině září jela ve svém osobním vozidle Škoda Octavia u Nové Bystřice. „Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se zřejmě plně nevěnovala řízení, nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem nákladu, přičemž následně havarovala mimo vozovku do stromu a poté se převrátila na střechu,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při nehodě žena utrpěla lehké zranění a musela jí být poskytnuta první pomoc Zdravotnickou záchrannou službou. Policisté při vyšetřování provedli test na zjištění návykové látky v dechu, přičemž výsledek měření vykázal více jak 2,7 promile. Opakovaný test se nikterak nelišil od prvního měření a ženě byl tedy zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

„Případ je šetřen formou zkráceného přípravného trestního řízení. Lze tedy předpokládat, že do dvou týdnů se bude rozhodovat před soudcem okresního soudu,“ uzavřel Bajcura.