Jihlavské školky fungují bez větších omezení

Ilustrační foto

JIHLAVA – Mateřská školka Mozaika, která v Jihlavě sdružuje 17 školek, je bez větších omezení stále v provozu. Pokud někde chybí v důsledku nemoci či karantény personál, doplňují jej bývalé zkušené učitelky. Bez větších problémů fungují také ostatní jihlavské školky.

„Zatím se daří zajišťovat provoz vlastními silami i přes to, že nám chybí šestnáct pedagogů a dvanáct provozních pracovníků,“ říká ředitelka MŠ Mozaika Lenka Mončeková. Pouze jedna třída, a to na pracovišti MŠ Březinova 113, je kvůli výskytu onemocnění covid-19 od úterý 20. října uzavřena.

Pracovníci krajské hygienické stanice apelují na rodiče, aby důsledně dodržovali karanténu či případnou izolaci. „Řada rodičů si však bohužel karanténu vykládá tak, jako by to byl pokyn vzít si v práci volno a vyrážet s dítětem v karanténě na výlet nebo jezdit navštěvovat příbuzné a známé. Přitom je to velké riziko, protože dítě může být potenciálním šiřitelem nákazy, i když nemá příznaky,“ říká vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy z jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

Jihlavské školky navštěvuje nyní asi 70 procent dětí. I ve školkách, které nepatří do Mozaiky, tedy MŠ Demlova 28 a 34 a MŠ Na Dolech, je normální provoz a chybí jen 4-6 dětí. V MŠ Na Stoupách, kde bylo v minulém týdnu uzavřeno jedno oddělení, bude od úterý 20. října opět obnoven běžný provoz.