Kozí sýr prodávaný v Lidlu obsahoval listerie

Ilustrační foto

Výrobky z kozího mléka patří k vyhledávaným produktům, zejména u osob se zdravotními problémy. Mnoho lidí, kteří mají problémy s trávením kravského mléka, snesou kozí mléko bez problémů. Toto mléko má obecně příznivé účinky na zdraví. Například podporuje imunitní systém, pomáhá chránit před anémií z nedostatku železa, rovněž pomáhá při astmatických či atopických problémech. Mléko a mléčné produkty obecně jsou však náchylné ke kontaminaci nežádoucími patogeny. To je právě případ zahraničního kozího sýru, který se prodával v obchodním řetězci Lidl. Podívejte se, jestli ho náhodou nemáte v lednici také vy.

Veterinární správa varuje

Státní veterinární správa (SVS) informuje, že se v České republice v uplynulých dnech prodával kozí sýr vyráběný v Nizozemsku obsahující zdravotně závadné baktérie listerie. Česká republika obdržela oficiální informaci prostřednictvím Systému rychlého varování (RASFF). Výrobek v České republice prodával obchodní řetězec Lidl. Ten již stáhl sýr z prodeje. Zákazníci, kteří produkt před jeho stažením z prodeje zakoupili, by jej neměli v žádném případě konzumovat a mohou jej vrátit v místě prodeje.

O jaký sýr se jedná

Konkrétně se jedná o výrobek s názvem „Milbona“  Ziegenrolle, aromatická – krémová kozí rolka z Nizozemska, výrobce JERMI Käsewerk GmbH, šarže: 2010051073 a datum spotřeby: 6.11.2020

V prodeji několik tisíc balení závadného sýru

Dle informací, které získala SVS při došetřování případu, byl sýr v České republice dodán do čtyř distribučních center obchodního řetězce Lidl, odkud směřoval dále do jednotlivých prodejen. Do České republiky bylo dodáno okolo 4000 balení sýra. Výrobek byl z Německa distribuován i do dalších zemí EU. V současné době probíhá pod dozorem veterinárních inspektorů stahování neprodaných balení sýru do skladů, následně dojde k jejich neškodné likvidaci v kafilerii.

Proč mohou být listerie nebezpečné

Baktérie Listeria monocytogenes mohou způsobovat vážné onemocnění zvané listerióza. Příznaky jsou obvykle podobné jako u chřipky. Zpravidla se objeví horečka, bolest ve svalech, někdy také žaludeční nevolnost, zvracení nebo průjem. Pokud se ale infekce nekontrolovaně rozšíří, zasahuje nervový systém, pak se objevují bolest hlavy, ztuhlý krk, zmatenost, ztráta rovnováhy nebo náhlé nepravidelné pohyby končetin. Onemocnění se léčí antibiotiky. Do lidského organismu se mohou tyto bakterie dostat například prostřednictvím nevhodně ošetřených či skladovaných potravin. Organismus zdravého člověka se obvykle s nízkými dávkami listerií vypořádá bez problémů. Nebezpečí však mohou tyto baktérie představovat pro osoby s oslabenou imunitou, staré lidi, děti a těhotné ženy. Množení baktérií lze v případě potravin živočišného původu předcházet správným skladováním potravin. Zde je zejména důležité dodržovat datum spotřeby a skladovat potraviny za teplot doporučených výrobcem. Baktérie pak spolehlivě likviduje dostatečná tepelná úprava potravin.

Zdroj: SVS