Město Olomouc nakoupí učitelům české respirátory

ilustrační foto

OLOMOUC – Město Olomouc se postará o ochranné pomůcky pro školy. Rozhodla tak rada města. Kvalitní české respirátory nakoupí učitelům i pracovníkům ve školách.

„Školy jsou sice v těchto dnech pro žáky uzavřené a výuka probíhá distanční formou, dříve či později se ale školáci do lavic rozhodně vrátí. Abychom ochránili učitele a spolu s nimi i všechny zaměstnance, na kterých další fungování našich škol v tomto náročném období stojí, rozhodli jsme se zajistit pro ně kvalitní české respirátory,“ objasnil rozhodnutí rady města primátor Olomouce Mirek Žbánek. „Budou to respirátory třídy FFP 2 a vybíráme jen ty od českých výrobců. Chceme tím podpořit tuzemské firmy, jejich zaměstnance a ve školách přispět k lepšímu pocitu bezpečí,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Výběr dodavatele ochranných pomůcek pro školy zajistí odbor ochrany magistrátu. Nákup i distribuce školám by měla proběhnout co nejrychleji, podle náměstka majora by to mělo být na přelomu října a listopadu. Olomoucké školy zabezpečuje město ochrannými prostředky od začátku pandemie. Před začátkem školního roku školám rozvezlo ve čtyřech vlnách zásobování celkem 25 tisíc respirátorů, 49 tisíc roušek, 300 párů rukavic, 1 tisíc ochranných štítů a téměř 4 tisíce litrů dezinfekce.