Mladý muž na svobodě nepobyl ani půl roku. Nyní čelí obvinění z prodeje pervitinu

Ilustrační foto.

TŘEBÍČ – Kriminalisté dopadli recidivistu, který se opakovaně věnoval distribuci drog. Ani čtyřletý pobyt ve vězení ho nijak nepoučil. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

Třicetiletého muže ze Žďárska zadrželi policisté v pátek 16. října nad ránem v Třebíči. Současně zajistili krystalickou látku, kterou prodal jednomu zájemci. Muž nabízel pervitin zejména v Třebíči a Jemnici. Zájemci mu většinou platili, některým drogy poskytoval zdarma. Obviněný recidivista byl již za prodej drog v minulosti několikrát odsouzen. Znovu je začal prodávat jen pár dní po svém posledním propuštění. Na svobodě si pobyl jen několik měsíců, než jej kriminalisté usvědčili z dalšího prodeje. „Obviněný muž byl naposledy potrestán čtyřletým trestem odnětí svobody, který si odpykal letos v květnu, zkušební dobu má přitom uloženou až do roku 2023,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Mladý prodejce drog je nyní stíhán na svobodě. „Byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodal vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček. Případ kriminalisté dále vyšetřují.