Muž se staženými kalhotami se vrhal před protijedoucí auta

Ilustrační foto.

BRNO – Náhodní svědci v Obřanech upozornili hlídku na muže pobíhajícího mezi auty. Na místo proto vyrazili strážníci, aby situaci vyřešili.

Těm svědci vypověděli, že viděli třicetiletého muže nedaleko supermarketu, jak se se staženými kalhotami vrhal proti jedoucím autům a málem ho srazila tramvaj. Aby se mu nic nestalo, odvedli ho na chodník. „Jakmile muž spatřil hlídku, začal mávat rukama, kopat nohama a chtěl se opět vrhnout do vozovky,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Aby mu v tom hlídka zabránila, raději muže spoutala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když se uklidnil, začal vysvětlovat, že za jeho aktuální psychický stav může kombinace drog s alkoholem. Jelikož nebylo možné ověřit jeho osobní údaje, byla přivolána republiková policie. Na místo také mířili zdravotníci, kteří za asistence strážníků převezli pacienta na protialkoholní záchytnou stanici.