Na jihu Čech přibylo 173 nových případů nákazy. Zavřeno je 10 školek

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během pondělí zaznamenali jihočeští hygienici 173 nově potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Celkem 190 nemocných se uzdravilo, další tři pacienti v seniorském věku bohužel zemřeli. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 3 103 a aktuálně pozitivních 5 151 osob.

Od neděle do pondělí přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 310 suspektních vzorků, žádný od samoplátců. Z výsledků vyšetření potvrdili hygienici k pondělní osmnácté hodině 173 pozitivních případů. K nemocným přibylo 95 žen a 78 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (56), Táborsku (48) a Jindřichohradecku (38).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V sedmašedesáti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, v sedmnácti ve škole a v pětadvaceti v zaměstnání. Nově onemocnělo také devět zdravotníků a šest případů se týkalo pracovníků či klientů sociálních služeb. Pět osob se infikovalo v rámci sportovních aktivit, čtyři v rámci dalších mimopracovních aktivit, tři se nakazily v Praze a jeden případ je import z Ukrajiny. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Uzavřeno je aktuálně deset mateřských škol

„Od začátku školního roku evidujeme výskyt Covid-19 mezi žáky, studenty nebo zaměstnanci již ve sto osmdesáti školách. To je prakticky v každé páté z celkového počtu osmi set dvaceti škol v kraji. Od začátku školního roku bylo v regionu uzavřeno celkem čtyřiadvacet škol. V současné době neprobíhá výuka, přetrvávají ale karantény pedagogů, žáků i studentů. Aktuálně je k dnešku uzavřeno deset mateřských škol v kraji,“ uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Marie Nosková.

Ze stávajících 5 151 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 1 903 na Českobudějovicku, 920 na Táborsku, 606 na Písecku, 587 na Jindřichohradecku, 458 na Strakonicku, 340 na Českokrumlovsku a 337 na Prachaticku. Celkem třiapadesát nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.