Na kastraci koček dostanou majitelé v Kroměříži dvojnásobnou částku

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Chovatelé koček v Kroměříži se nově dočkají vyššího příspěvku na kastraci koček a kocourů. Finanční podpora má zabránit nekontrolovatelnému množení koček a snížit počet toulavých zvířat v ulicích města. „Snažíme se pomoct majitelům koček snáze zvládnout finanční náklady spojené s veterinárním zákrokem a program se týká také kastrace koček toulavých,“ řekl místostarosta Vít Peštuka.

Finanční příspěvek na kastraci kočky se zvýšil z 300 na 600 korun. Za kastraci kocoura lidé obdrží 300 korun namísto původních 150.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Program se vztahuje na zákroky prováděné u koček a kocourů ve vlastnictví a péči občanů s místem trvalého pobytu na území města a na zákroky na toulavých kočkách odchycených na území Kroměříže. „Zájem veřejnosti o program, který město dlouhodobě financuje, klesá. Proto jsme přistoupili k navýšení finančního příspěvku pro občany,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Radnice na kastraci koček přispívá už od roku 2015. Cílem je podpořit chovatele koček a motivovat je ke kastracím jimi chovaných zvířat, aby se omezil nárůst opuštěných koťat a toulavých koček na území města.