Opilá řidička nadýchala 2,5 promile, další motorista nebyl schopný zkoušku dokončit

Ilustrační foto.

BRNO – S opilými řidiči se setkali o víkendu strážníci městské policie. Oba nezvládali řízení, žena dokonce tvrdila, že před jízdou nic nepila.

V Pionýrské ulici zpozorovala hlídka řidičku, která se zapnutými výstražnými světly přejížděla z jednoho pruhu do druhého. Strážníci ji v Drobného ulici zastavili a požádali o předložení dokladů. Řidička přiznala, že je u sebe nemá, a tak hlídka povolala republikovou policii. „Také provedla dechovou zkoušku, která ukázala bezmála 2,5 promile alkoholu,“ řekla k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. To ženu překvapilo a tvrdila, že před jízdou nic nepila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V druhém případě řidič zvolil přerušovanou jízdu z parkoviště supermarketu v Židenicích přes travnatý pás. Hlídka muže vyzvala k zastavení, on uposlechl, ale z auta se doslova vypotácel. „Strážníci nabyli dojmu, že je nejspíš pod vlivem návykových látek,“ doplňuje Skřivánková. Cizinec předložil cestovní pas a přiznal, že řidičský průkaz u sebe nemá. Hlídka přikročila k dechové zkoušce, kterou ani po několika pokusech nebyl řidič schopný dokončit. Začal ale být agresivní a ohrožovat sebe i okolí, strážníci ho proto museli spoutat. Oba případy si pro podezření z trestného činu převzali republikoví policisté.