Seniorům z Bohumína mohou nakoupit úředníci z magistrátu, stačí si zavolat

BOHUMÍN – Speciální telefonickou linku pro osamělé seniory a osamělé lidi v karanténě zřídilo vedení města Bohumína. Na lince si budou lidé moci domluvit zajištění běžného nákupu potravin a drogistického zboží.

Službu město lidem nabízelo již během jarní vlny pandemie. Tehdy ji v době nouzového stavu zajišťovalo bohumínské Centrum sociálních služeb. „Centrum aktuálně nemá volné kapacity a nákupy lidem, kteří nemají nikoho blízkého, tentokrát zajistí pracovníci magistrátního sociálního odboru,“ řekl jeho vedoucí Daniel Ucháč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nákup si lidé mohou s úřadem domluvit na telefonním čísle +420 731 130 729. Na tomto čísle se jim bude věnovat pracovník sociálního odboru v pracovní dny od 8,00 do 13,00 hodin.

„Zájemcům, kteří se nám ozvou s prosbou o pomoc, doručíme nákup následující den. Pokud zavolají hned ráno a požadavků nebudeme v daný den mít mnoho, budeme se jim snažit nakoupit ještě tentýž den,“ řekl dále Daniel Ucháč. Způsob předání nákupu a jeho úhradu si s každým zájemcem úředníci upřesní telefonicky.