Zloděj ujel kurýrovi s nastartovanou dodávkou zásilek. Škoda je nejméně 30 tisíc

zdroj: Policie JMK

BRNO – Drzost zlodějů nezná mezí a řidiči musí být stále ve střehu. Na to jen na okamžik zapomněl v pondělí po poledni v Brně na ulici Gorkého kurýr jedné zásilkové služby.

Během doby, kdy předával zásilku zákazníkovi, nechal kurýr odemčenou a nastartovanou dodávku zásilkové služby. Zatím neznámý pachatel se mezitím zmocnil vozidla a ujel. Vůz si užíval více jak hodinu, ale jeho jízdu ukončila špatně zvolená trasa na lesní cestu. Opuštěné auto nalezli policisté uvízlé v bahně na lesní cestě v údolí u Bílovic nad Svitavou. Dodávka měla defekt kola a byly z ní také odcizeny některé doručované zásilky. „Škoda převyšující 30 tisíc korun zřejmě nebude konečná,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. Řidičům v souvislosti s tímto případem připomněl, že pokud se chtějí vzdálit od svého vozidla, mají povinnost udělat takové opatření, aby jej nemohla neoprávněně užít jiná osoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.