Další výbušniny v lese: Na Moravě a ve Slezsku se s nimi snad roztrhl pytel!

Foto: PČR - mina nalezená u Bohušova na Opavsku v polovině října 2020

OPAVSKO / BRUNTÁLSKO – Neuběhl ještě ani měsíc od nálezu nevybuchlé miny na Opavsku a policie z místního regionu už hlásí další, ve volné přírodě nalezenou, munici. Nález pocházející z období 2. světové války objevil náhodný výletník na procházce v lese u obce Bohušov minulý týden. Výbušnina se však v lese neválela sama, ležely tam hned dva kousky vedle sebe.

Pětatřicetiletý nálezce z Bruntálska hned kontaktoval bezplatnou linku 158. „Sděloval, že v lesním porostu v katastru obce Bohušov v části Dolní Povelice nalezl dva kovové předměty, které vypadají jako munice pocházející z období 2. světové války,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo nálezu ihned vyjela policejní hlídka z nedalekých Albrechtic a prostor uzavřela až do příjezdu policejního pyrotechnika z expozitury ve Frýdku-Místku. Ten potvrdil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 45 mm a dělostřeleckou minu ráže 82 mm. Oba nalezené kousky pyrotechnik odvezl k bezpečné likvidaci a totálnímu znehodnocení.

Čtěte také: Muž našel v lese na Opavsku nevybuchlou minu z 2. světové války!