Divoká jízda traktoru skončila nehodou. Dechová zkouška řidiče ukázala skoro tři promile

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Opilý řidič zapříčinil na Jihlavsku nehodu, při které se spolu střetly dva traktory s návěsy. Viníkovi hrozí několikaletý zákaz řízení. Druhý muž zase neměl oprávnění řídit traktor, takže se zřejmě nevyhne pokutě ve správním řízení.

K nehodě došlo v úterý 20. října odpoledne. „Osmapadesátiletý řidič traktoru Zetor 7245 s připojeným přívěsem projížděl po místní komunikaci ve směru k obci Nevcehle, plně se nevěnoval řízení a nejel při pravém okraji komunikace,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Silně podnapilý řidič na silnici opakovaně manévroval, až se mu podařilo vrazit přívěsem do traktoru, který jel v protisměru. Druhý traktor poté narazil i se svým přívěsem do zdi rodinného domku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Pozitivní dechová zkouška potvrdila u viníka nehody 2,89 promile alkoholu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Ani druhý řidič však z nehody nevyvázl bez problémů. Policisté zjistili, že nemá v platnosti potřebnou řidičskou skupinu.

Při nehodě vznikla škoda v celkové výši 85 000 korun. Viník nehody je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu zabavení řidičského průkazu až na deset let. Případ řeší policie ve zkráceném přípravném řízení.