Kroměřížské vánoční náměstí rozzáří velkolepá světelná výzdoba, přibudou i nové stánky

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Přípravy na Vánoce v hanácké metropoli jsou již v plném proudu. Letošní slavnostní program „Šťastné a Veselé“ slibuje řadu novinek. Nejen že se vánoční trhy po letech vrátí na Velké náměstí, návštěvníky také uchvátí zcela nová světlená výzdoba i několik nových dřevěných prodejních stánků. Pokud to epidemiologická situace dovolí, slavit se bude od 11. do 22. prosince.

Radnice si letos pronajala tři dominantní světlené LED prvky. „Do vánočního prostoru, jemuž bude vévodit osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, se bude vcházet velkou bránou, rovněž stylově nasvícenou. Mezi stromem a prodejními stánky se rozprostře světelné nebe. Poslední dominantou bude slavnostně nasvícená kašna připomínající světelné proudy vody,“ popsala místostarostka Daniela Hebnarová. Všechny zmíněné prvky budou Kroměříži vyrobeny na míru, a to s použitím nejmodernějších technologií.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K vánočnímu vzhledu náměstí přispěje šest nových uzamykatelných dřevěných domečků, které prodejcům poskytnou potřebné zázemí. Ty doplní dosavadní stánky používané při Adventu na radnici. „Celkem se tedy návštěvníci kroměřížských trhů mohou těšit na dvě desítky stánků s dobrým jídlem, teplými nápoji a drobným vánočně laděným sortimentem, který potěší oko i ducha a může být inspirací pro vánoční dárky,“ nalákal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Vánoce na Velkém náměstí slibují rodinnou atmosféru, která provázela trhy při Adventu na radnici. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém v životní velikosti či adventní hrnečky. Po celých 12 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program. Jeho podoba závisí na aktuální epidemické situaci. „Pevně doufáme, že současné potíže překonáme a že si Vánoce budeme moci užít tak, jak jsme zvyklí, v klidu a v pohodě v okruhu svých blízkých,“ doufá starosta Jaroslav Němec.