Měděné dráty se 3000 volty musel na dráze v Jistebníku ukrást profík

Ilustrační foto

MORAVSKLOSLEZSKÝ KRAJ – Kriminální policie z Novojičínska vyšetřuje krádež měděných drátů elektrického vedení na železniční trati mezi obcemi Studénka a Jistebník. Doteď nezjištěný pachatel ukradl část železniční elektrifikace v osmimetrové výšce a to v noci z neděle 18. října na pondělí 19. října.

Případ krádeže se týká paralelně vinutého měděného zesilovacího vedení, které se u trati nachází ve výšce osmi metrů. „Zloděj musel být znalý situace, v těch drátech je tři tisíce voltů. Musel vědět jak na to, obyčejný zloděj by byl při přerušení takových drátů na místě mrtvý,“ řekl naší redakci nejmenovaný strojvedoucí, který úsekem, na němž došlo k trestnému činu, běžně s vlaky projíždí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zloděj nejprve na dvou místech přerušil trakční vedení mezi obcemi Studénka a Jistebník, aby zbavil dráty napětí,“ popsal událost policejní mluvčí René Černohorský. Pachatel pak přestříhal vedení na několika dalších místech mezi stožáry a ukradl měděné dráty v předběžně odhadnuté ceně 280 tisíc korun.

V důsledkem vyšetřování a oprav na trati je od pondělí ochromená vlaková doprava v úseku mezi Studénkou a Jistebníkem, kde vlaky běžně mohou projíždět rychlostí 150 kilometrů v hodině. „Teď v tom šestikilometrovém úseku můžeme jet jen osmdesátkou,“ řekl dále k situaci strojvedoucí.

Policie prosí občany, aby jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného trakčního vedení, kdykoliv telefonicky sdělili i anonymně na bezplatnou linku tísňového volání 158.