Nemocnice Prostějov prosí zdravotníky o pomoc

PROSTĚJOV – Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace Nemocnice Prostějov prosí zdravotníky o pomoc. V současných podmínkách má nemocnice nedostatek kvalifikovaných zdravotníků a hledá zejména lékaře, všeobecné a praktické sestry.

Na Facebooku prostějovské nemocnice se dnes objevila prosba zdravotníkům. Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace nemocnice prosí lékaře, všeobecné a praktické sestry, aby se přihlásili na výpomoc do jejich zařízení. Hlásit se můžou přímo hlavní personalistce na telefonu 582 315 835, případně můžou využít email kariera@npv.agel.cz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Podle mluvčí nemocnice Radky Miloševské se nákaza nevyhýbá ani zdravotníkům, další jsou v karanténě a někteří pečují o svoje malé děti. Z těchto důvodů je zdravotního personálu nedostatek. V nemocnici je pak v současné době hospitalizováno přes 50 covid pacientů, ve všech nemocnicích Středomoravské nemocniční, to znamená v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Štemberku je dohromady hospitalizováno přes 100 takových pacientů.