V Havířově právě začala deratizace

Foto: M. Adamcová, Město Havířov.

HAVÍŘOV – Ve městě, koronavirové krizi navzdory, začala dle plánu deratizace proti potkanům. Trvat by měla až do 20. listopadu.

Město deratizuje veřejné prostory, v rámci akce provede monitoring až 160 vybraných ploch veřejného prostranství. Jedná se například o plochy kolem kontejnerových stání a plochy, kde obyvatelé upozorňují na výskyt potkanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Město vyzývá také majitele nemovitostí, provozovatele a vlastníky inženýrských sítí, aby také zkontrolovali stav potkanů a případně provedli deratizaci. Deratizaci se město snaží provádět tak, aby se k návnadám nedostala žádná domácí zvířata.

„Přesto žádáme vlastníky zejména psů a koček, aby v době nařízené deratizace při procházkách mimo svá obydlí dbali z preventivních důvodů zvýšené opatrnosti a měli svá zvířata pod dohledem,“ upozorňuje Iveta Grzonková z města.

Speciální ochranná deratizace je na území města Havířova plánována krom období do 20. listopadu také od 1.dubna 2021 do 30. dubna 2021 a od 1. října 2021 do 31.října 2021. Deratizační rozvrh schválilo zastupitelstvo v září.