VIDEO: Policisté přistihli lidi ve vinotéce. Obsluha tvrdila, že to je jejich rodina

ilustrační foto

BRNO, BŘECLAV – Většina obyvatel vládní nařízení dodržuje. Přesto za poslední týden jihomoravští policisté řešili desítky přestupků proti nařízením. Nejčastěji se jednalo o nenošení roušek a popíjení alkoholu na veřejnosti.

Na Mikulovsku policisté odhalili otevřenou vinotéku po 22. hodině. Obsluha si zjevně uvědomovala pochybení a snažila se při příjezdu hlídky provoz zamaskovat. „Při prohlídce provozovny jsme objevili pět osob konzumujících alkoholické nápoje. Verzi obsluhy, že jde o rodinu, nepomohlo ani placení útraty, ani to, že majitel podniku netušil, jak se konzumenti jmenují. Věc byla odevzdána do správního řízení,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do správního řízení půjde i skupina třinácti mladých lidí, kterých si o víkendu povšimla hlídka královopolských policistů v podzemních garážích. Družně se bavili, pouštěli si hudbu z autorádia a ignorovali vládní nařízení o maximálním počtu osob.  Všech třináct osob tvrdilo, že o nařízení nic neví. „Všichni tak budou rovněž vysvětlovat své pochybení ve správním řízení,“ doplnil Šváb.