Žena jako zázrakem přežila střet s vlakem na Svitavsku

SVITAVSKO – Třiapadesátiletá žena jdoucí v kolejišti na železniční trati v obci Vendolí na Svitavsku měla neuvěřitelné štěstí. Projíždějící vlak ji srazil, ale naštěstí neusmrtil. Při prověřování totožnosti sražené ženy se však policisté nestačili divit.

Vlakovou soupravu jedoucí ze stanice Pustá Kamenice do Svitavy řídil dvaačtyřicetiletý strojvedoucí, když před horní zastávkou v obci Vendolí na poslední chvíli uviděl v kolejišti jít ženu. „Za použití zvukového signálu začal ihned brzdit. Střetu nedokázal nezabránit a pravou stranou vlaku do ní narazil. Následně se soupravou, v níž cestovalo pětapadesát cestujících, zastavil,“ popsala děj nehody policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Žena utrpěla zranění, které jí na místě ošetřila posádka rychlé záchranné služby a poté ji převezla do nemocnice. Nikdo z cestujících ani personálu vlaku nebyl zraněn. U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. „Při prověřování totožnosti sražené jsme zjistili, že se jedná o třiapadesátiletou ženu z Jindřichohradecka, která je v celostátním pátrání,“ komentuje mluvčí Vilímková a dodává: „Při pohybu v kolejišti dbejte zvýšené opatrnosti, z naší praxe máme bohužel zkušenosti, že tyto případy končí tragicky.“

Ilustrační foto: Shutterstock