Devítičlenná skupina nedodržela vládní nařízení. Lidé neměli roušky a popíjeli na veřejnosti

Zdroj: Městská policie Brno

BRNO – Mezi vládní nařízení v těchto dnech platí omezení shlukování osob v maximálním počtu dvou lidí, zákaz pití na veřejnosti a nošení roušek, pokud není dodržen rozestup dvou metrů. Ani jeden z příkazů však nedodržela devítičlenná skupina, která se sešla u nákupního centra nedaleko vlakového nádraží.

Skupiny si všimla hlídka městské policie při své pravidelné obchůzce. „Lidé ve věku od třiatřiceti do šestapadesáti let převyšovali nejvyšší povolený počet osob, nedodržovali povinné rozestupy, neměli zakryté dýchací cesty a dokonce někteří z nich popíjeli alkoholické nápoje,“ sdělila tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Strážníci začali nedodržení vládních nařízení okamžitě řešit. Jedna z žen ve věku třiatřicet let byla tak opilá, že jí nebylo vůbec rozumět a pila alkohol i před zraky hlídky. Kvůli ztotožnění jednoho z přítomných hlídka musela povolat republikové policisty. Osm účastníků bude své chování vysvětlovat u správního orgánu, žena po vystřízlivění na záchytné stanici se k nim později přidá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.