Kroměříž hledá výpomoc do sociálních a zdravotních služeb

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Koronavirus se nevyhnul ani pracovníkům v kroměřížských sociálních a zdravotních službách. Ty teď hledají dobrovolníky, případně pracovníky na dohodu o provedení práce, kteří by jim pomohli zajistit chod potřebných služeb. Na výpomoc není třeba příslušné vzdělání.

Město hledá dobrovolníky a dohodáře ve spolupráci s Českým červeným křížem, organizací ADRA a Střední zdravotnickou školou Kroměříž. Přihlásit se může každý občan starší 18 let, který má chuť pomáhat. „Může jím být i osoba bez potřebného vzdělání, rodinný příslušník pracovníka sociálních služeb či zdravotnického zařízení, student a podobně. Pro nekvalifikované je připraveno školení, které je pro potřebné činnosti připraví,“ dodal Peštuka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lidé budou zapojeni do celé škály činností, od odbornější v podobě zajištění přímé péče o klienty či pacienty, jako je například pomoc při pohybu klienta, manipulace s lůžkem, prevence proleženin a podobně, přes komunikaci s klientem, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o jeho osobu včetně stravování a zajištění chodu domácnosti, až po volnočasové aktivity a zajištění kontaktu klienta s jeho rodinou a přáteli. Více informací se zájemci dozví na telefonním čísle 778 772 782.