Masarykova třída změní svoji tvář. Její podobu můžete ovlivnit i vy

Zdroj: umo4.plzen.eu

PLZEŇ – Doubravka v roce 2024 oslaví 100 let od chvíle, kdy se stala součástí Plzně. Na počest tohoto jubilea změní svoji tvář její hlavní tepna – Masarykova třída, o jejíž podobě můžete rozhodnout i vy.

Názor na přeměnu Masarykovy třídy budou lidé moci vyjádřit v dotazníku, který je obsažen v říjnových Doubraveckých listech a rovněž je zveřejněn na webu a Facebooku úřadu a také na internetové adrese RozhodneteSami.cz/Masarykova. V návaznosti na dotazník vznikne studie, která v rámci Masarykovy třídy detailněji rozpracuje jednotlivá a páteřní místa bulváru. Také k nim se lidé budou moci vyjadřovat a případně navrhovat dílčí změny či úpravy.

Dle slov místostarosty Zdeněk Mádra by studie měla být hotová již do poloviny roku 2021 a na ni pak navážou další stupně projektové dokumentace. „Zároveň bychom chtěli dosáhnout toho, aby Radou města Plzně byl schválen koncept, na základě kterého by se v rámci budoucích úprav Masarykovy ulice postupovalo vždy v souladu se studií jako závazným podkladem. Přípravu konceptu chceme průběžně konzultovat s našimi občany. Věřím, že právě ke 100. výročí již budeme mít realizovány první úpravy prostoru, které si vytyčíme jako prioritní,“ řekl dále Zdeněk Mádr.

Doubravka nemá žádné náměstí nebo zásadnější prostor, než je právě Masarykova třída. Nachází se zde nejdůležitější služby, ať už se jedná o úřad městského obvodu, polikliniku, poštu, gymnázium, obchodní dům Centrum, Habrmannův park nebo objekt bývalé konzervatoře, ze kterého by se mělo stát nové sídlo místního úřadu. Dotazník můžete vyplnit zde.