Města i kraj opět omezují kvůli koronaviru provoz MHD a regionálních spojů

MORAVSKOSLEZKÝ KRAJ – Studenti nejezdí do škol, lidé pracují z domu. Městská i regionální hromadná doprava proto zeje prázdnotou. Z důvodu nevytíženosti hromadné dopravy tak přešla tento týden některá krajská města na letní jízdní řády, jinde se zase úplně ruší vybrané spoje.

Například v Ostravě začaly tento týden jezdit všechny trolejbusy podle letních jízdních řádů, díky čemuž vůbec nejezdí třeba trolejbus číslo 109. U autobusů se pak zrušily všechny školní spoje označené v jízdním řádu písmenkem „c“. Omezení četnosti spojů se dotklo i tramvají číslo 3, 4, 10 a 17.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve městech Frýdek-Místek, Třinec a Karviná přešla od úterý 20. října městská hromadná doprava do režimu prázdninových jízdních řádů. V Havířově zase nejezdí školní spoje číslo 401, 402, 403, 405 a 406. Město Opava zastavila provoz spojů číslo 202, 204 a 205 a 210.

Co se týká regionálních vlakových spojů, ty jezdí až na výjimky většinou podle nedělních jízdních řádů. „Lidé by si měli jízdní řád ověřit vždy na internetu nebo v některé k tomu určené aplikaci, například Idos, nebo Odis,“ uvádí na svých stránkách vedení Moravskoslezského kraje. Změny platí zatím do 1. listopadu a vliv na jejich trvání bude mít také fakt, zda se studenti od 2. listopadu vrátí do škol, nebo nikoliv.