Motocykl a láska k vínu prostě nejdou dohromady

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Motocyklista se motal po ulici na svém stroji bez rozsvícených světel. Nakonec vjel i do zákazu vjezdu. Tam ho strážníci zkontrolovali a zjistili, co je příčinou jeho neobratné jízdy.

Řidič, který se odrážel na motocyklu a kličkoval na vozovce bez rozsvícených světel, neušel pozornosti hlídky ve Slavíkově ulici v Praze 2,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Navíc řidič ani nerespektoval dopravní značení a v klidu vjel do zákazu vjezdu. Tam ho hlídka strážníků zastavila a zkontrolovala. „Řidič se přiznal ke konzumaci vína před jízdou,“ dodala mluvčí.

Strážníci proto na místo přivolali státní policii. Během čekání však podnapilý řidič nerespektoval opakované výzvy k setrvání na místě a pokoušel se o útěk. Tomu však muži zákona zamezili pomocí chvatů a hmatů. Nakonec museli použít i služebních pout. Opakované dechové zkoušky prokázaly u třiadvacetiletého muže 1,5 promile alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl proto předán Policii ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.