Muzejní noc se letos neuskuteční ani v náhradním termínu

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Kulturní akce byly na jaře zrušeny a ani tolik očekávaný podzim vše zatím nenapravil, naopak. Jedním z takových programů byla i „Muzejní noc“. Původně se koná vždy na jaře, Galerie moderního umění přesunula termín na podzim. I to ale nakonec nevyšlo.

Tradiční kulturní akce „Muzejní noc“ se vždy těšila velkému zájmu, letos ale musela být z důvodu vyhlášení nouzového stavu na jaře zrušena. Galerie moderního umění vymyslela náhradní termín, konkrétně pátek 23. října, ale i toto datum nakonec muselo být odvoláno z důvodu zhoršení epidemiologické situace. „Moc jsme se těšili, tuto akci mám ráda. Do poslední chvíle to vypadalo, že bychom se jí mohli v říjnu dočkat, ale bohužel. Chybí mi kultura v našem městě,“ povzdychla si mladá studenta výtvarného umění Karolína M.

Galerie moderního umění však stále uvažuje o náhradním termínu a připravila otevření nové stálé expozice, které však proběhne bez doprovodné vernisáže. Expozice je rozdělena do dvou částí, první z nich je „Posledních padesát let“ a druhou „Minulé století – dvacet osobností“. Zaštituje je Ministerstvo kultury ČR a jejími kurátory jsou Tomáš Pospiszyl a Petra Příkazská. „Expozice současného umění Galerie moderního umění v HK podstatnou měrou vychází z její nedávné akviziční činnosti. Představuje umělce a umělkyně střední a mladší generace, kteří se do veřejných sbírek prosazují teprve v posledních letech,“ uvádí mluvčí Galerie moderního umění Hana Doležalová.