Nenechte se zaskočit. Některé trasy linek MHD mění své trasy

PLZEŇ – Z důvodu oprav tramvajové trati na křižovatkách ulic Karlovarská a alej Svobody (u Družby), a Karlovarská, Gerská, Sokolovská (u Foniatrie), dojde v termínu od 24. 10. do 7. 11. 2020 ke změnám tras linek 25, 33, 40, N1, N4.

Linka 25: spoje ve směru od nemocnice Lochotín pojedou odklonem Lidickou a Karlovarskou ulicí. Zastávky „Úřad Lochotín“ a „U Družby“ budou zrušeny, linka 25 bude odbavovat cestující v zastávce „Lékařská fakulta“.

Trasa a zastávky ve směru z Vinic k nemocnici beze změn. Rozsah provozu linky se nemění.

Linky 33, 40: spoje pojedou ze zastávky „Žlutická“ Studentskou ulicí až do křižovatky s Lidickou ulicí, kde odbočí vpravo a pojedou dále směrem do centra až do křižovatky Lidické a aleje Svobody, kde se napojí na stálé trasy – linka 33 pojede k nemocnici, linka 40 dále do centra.

Zastávky „Sokolovská“ a „U Družby“ budou zrušeny bez náhrady. Zastávka „Severka“ bude přeložena z Gerské ulice do zastávky linky 30 „Severka“ ve Studentské ulici. Zastávka „Úřad Lochotín“ bude zrušena a nahrazena zastávkou linek 34, N1, N4 „U Gery“ v Lidické ulici.
Trasa a zastávky ve směru z centra na Košutku beze změn. Rozsah provozu linek se nemění.

Linky N1, N4: spoje pojedou mezi zastávkami „U Gery“ a „Lochotínský pavilon“ přímo Lidickou ulicí až do křižovatky s Karlovarskou ulicí, do které vpravo odbočí a pojedou až do křižovatky s ulicí Na Chmelnicích, kde se napojí na stálou trasu.

Zastávky „Úřad Lochotín“ a „U Družby“ zrušeny bez náhrady. Trasa a zastávky ve směru z centra na Severní předměstí beze změn. Rozsah provozu linek se nemění.