VIDEO: Pomozte policii najít pachatele vydírání 

zdroj: Policie JMK

BRNO – Brněnští kriminalisté vyšetřují od začátku října dosud neobjasněný závažný trestný čin. Na policisty se obrátil muž, který byl v brněnských podzemních garážích napaden neznámým pachatelem.

Pachatel násilně vyžadoval od oběti vyplacení určité finanční částky. Po nečekaném útoku však agresor rychle usedl na jízdní kolo a snažil se z místa pohotově ujet. Vše se odehrálo před očima dětí napadeného muže, které seděly v zaparkovaném automobilu. Z brutálního útoku se však jejich otec poměrně rychle vzpamatoval a drzého pachatele začal ve svém autě rychle pronásledovat. Naštěstí se mu podařilo pachatele aspoň několikrát vyfotografovat, než se mu nakonec ztratit z dohledu. Statnější italsky hovořící muž byl vysoký kolem 180 cm, na hlavě měl nasazenou červenou kšiltovku a sluneční brýle. Měl neupravený vous a pod jedním okem měl tetování. Oblečený byl do šedé mikiny s kapucí a černých kalhot s bílým pruhem. Obuty měl bílé sportovní boty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policistům se navíc podařily zajistit i kamerové záznamy, na kterých je zachycen pohyb podezřelého. „Poznáváte ho? Víte, kde by se mohl zdržovat? Jestliže pachatele poznáváte nebo víte, kde se nachází, kontaktujte nás na lince tísňového volání 158,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.