Přírustky nových covid–19 nakažených lámou rekordy. Neslavné prvenství patří Prostějovu

OLOMOUCKÝ KRAJ – Za včerejšek byl v Olomouckém kraji zaznamenán rekordní nárůst případů covid–19. Přitom nejvýrazněji v posledních sedmi dnech přibývá nakažených na Prostějovsku.

Za posledních sedm dní se podle Ministerstva zdravotnictví na Prostějovsku objevilo téměř 882 nových případů covid-19 v přepočtu na 100 000 obyvatel. Jen nepatrně lepší je situace na Zlínsku, kde přibylo za uplynulých sedm dní 879 nakažených na 100 000 obyvatel. Více než 800 případů zaznamenaly ještě okresy Hradec Králové a Plzeň-jih. V celém Olomouckém kraji přibylo včera 647 nových případů onemocnění, v tomto čísle jsou ale zahrnuty výsledky opakovaných testů u stejné osoby. Ke včerejšku podle údajů Krajské hygienické stanice v Olomouci zemřelo od počátku epidemie s touto diagnózou 77 pacientů z Olomouckého kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Naplno jedou nemocnice v Olomouckém kraji, které průběžně dle možností navyšují lůžkovou kapacitu pro covid pacienty. V pátek bylo v celém kraji s tímto onemocněním hospitalizováno 205 pacientů, 37 z nich vyžadovalo intenzivní péči. Nemocnice se také obracejí se žádostí o výpomoc na zdravotní ky – dobrovolníky, již minulý týden tak například učinila nemocnice Šumperk, tento týden se k ní připojila nemocnice v Prostějově a také olomoucká Fakultní nemocnice.

Koronavirem nyní onemocněl i hejtman a šéf krajského krizového štábu Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Mám pozitivní test na covid-19. Průběh nemoci je zatím mírný. Horší rýma. Podnikl jsem všechny potřebné kroky, abych ochránil své okolí. Dodatečně jsem rád, že jsem se v minulých dnech choval zodpovědně, nosil jsem roušku. Snad jsem nikoho nenakazil. Pracuju na dálku, jsem online,“ uvedl na svém twitterovém účtu.